Foto
Video
czeeng
Facebook Twitter Envelope  
Logo Ymli

 

 

 

 

YMLI ALL MOUNTAIN – všestranná univerzálnost. Obecně se dá říci, že tato kategorii spojuje svými parametry klasické All Mountainsjezdové lyže s lyžemi do hlubokého sněhu. Nižší rádiusy zajištují točivost, vykrojení lyže zabezpečuje dostatečné zatížení hrany a bezproblémové vykrojení carvingového oblouku. Univerzálnost této kategorie umožňuje použití lyží na většině lyžařských terénů.

 

 

 

 

YMLI BACKCOUNTRY - volný styl -freride & freestyle. Tato heterogenní kategorie zahrnuje širokou škálu lyží, jejichžBackcountry společnou charakteristikou je vždy výrazně zvedlá patka a relativně značná šířka. Další rozdíly oproti ostatním freeski lyžím již nejsou tak zřetelné. Co by tato lyže měla zvláadat? Skoky (hlavně dopady!) a jízdu v terénu, případně BC skoky.Větší šířka jim dává stabilitu při dopadech a v hlubším sněhu. Některé lyže této kategorie se prolínají s BM lyžemi. Většinou však bývají o něco tvrdší. Výběr délky lyží závisí na předpokládaném terénu, zkušenostech a velikosti skoků. Do terénu a na velké skoky vybíráme lyže podle výšky jezdce, případně i o něco delší. Vázání bývá
často montováno téměř uprostřed lyže pro snadnější kontrolu rotací.

 

 

YMLI BIG MOUNTAIN - dlouhé oblouky oblouky. Rychlá jízda. Dropy z vysokých skal. Straight line - žleb jetý přímo po Big MOuntainspádnici. Na takové dovádění potřebujete lyži nad 100mm šířky, delší než je vaše výška, s větším radiusem. Vykrojení lyže záleží na zvyku a osobních preferencích. Větší délka je nutná pro stabilitu a rychlost, můžete přidat i 10 cm vzhledem k vaší výšce. Lyže v této kategorii většinou nemají twintip na patě, a tím pádem dovolují jezdci držet vzpřímenější postoj - nemusíte tolik zatěžovat patu lyže a bojovat s jejím vztlakem.

 

 

 

Park & Pipe - kategorie lyží určena pro specifické zacházení v parcích. Twintipová tvrdá lyže snaší dobře dopady a urban Big MOuntainjiby/raily všeho druhu. Díky full camberu dobře tlumí dopady jak popředu tak pozadu a poskytuje stabilitu zatimco flexe na špici a patě přinaší pocit lehkosti.

 

 

 

Zpet

 

© Copyright 2011 Ymli Skis. All rights reserved. | SITE DESIGN BY Dejv|web design

2011/2012| Terms of Use |

 

 

 

Content for class "boxy3" Goes Her